Tombala Nedir ?

Tombala Nedir ?

Tombala Nedir ? Tombala eskiden yılbaşı gecelerinin en vazgeçilmez ve mutlak suret ile oynanan bir oyunu idi. Hala da yılbaşı gecelerinde oynanır sadece popülaritesi eskisi kadar yoktur.

Tombala Nedir
Tombala Nedir

Tombala oyunu bir torbadan numaralı taşların çekilmesi ve üzerinde numara yazılı kağıtlar ile eşleştirilmesi üstüne oynanan bir talih oyunudur.

Ayrıca oyuncuların ellerinde yer alan kartlardaki ta bütün numaraların doldurulmasıyla kazanılan en büyük ödüle yahut tüm numaraların kapatılmasına da “tombala” adı verilir.

Tomabala kelimesi İtalyaca kökenli olup tombolo kelimesinden Türkçemize geçmiştir. Oyunun kökeni de esasen İtalya’dır.

Burada ki şehirler de hayır hasılatlarını daha da arttırabilmek adına bu oyun ortaya çıkmıştır.

Avustralya ve Amerika Minnesota’da da et veya deniz mahsulü dolu tabakların büyük ikramiye olarak verildiği tombala geceleri düzenlenmiştir.

Tombala derhal derhal her yerde satılan ve ya evde rahatlıkla yapılabilen bir oyun olma ayrıcalığından ötürü öteki pahalı talih oyunlara karşı tercih edilebilmektedir.

Sitelere yatırım yaparak şansınızı deneyebilirsiniz. Bunu sizlere sağlayabilecek sistemler aşağıdaki dijital bankacılık sistemleridir.

Bu bankalar ile güvenle yatırım yapabilir ve kazançlarınızı tekrar buralar üzerinden kendinize aktarabilirsiniz. İyi günler dileriz.